Business Intelligence v akci
Kontaktujte nás na +420 511 116 188 nebo info@intecs.cz

Novinky

 • Jak přidat partnera pro Office 365 a Power BI

  28. 03. 2017

  Partner přiřazený k vybraným předplatným (DPOR – Digital Partner of Record) slouží jako poradce pro veškeré technické i obchodní otázky. Partnera k předplatným přiřadíte následujícím postupem:

  1. Přihlašte se do administračního rozhraní Office 365 a přejděte na záložku Fakturace/Předplatná – https://portal.office.com/AdminPortal/Home#/subscriptions
  2. Vyberte postupně všechna předplatná, u kterých chcete nastavit nebo změnit partnerskou organizaci
  3. Z menu vpravo vyberte přidat preferovaného partnera (DPOR – Digital Partner of Record)
  4. Zadejte číslo organizace a potvrďte. Partnerský kód Intelligent Technologies je 2173011
 • Seminář Analytické a reportingové řešení budoucnosti

  02. 03. 2017
  V úterý 7.3. se v Microsoftu koná seminář na téma Analytické a reportingové řešení budoucnosti. Společně s naším zákazníkem Bisnode zde budeme mluvit o nasazení Power BI v jejich společnosti a dále o různých možnostech využití Power BI. Přihlásit se můžete zde: https://lnkd.in/g5BFU-2

  Rychlé zpracování dat, jejich analýza a prezentace vedení firem formou přehledných interaktivních reportů dostupných na jakémkoliv zařízení je v dnešní době datové exploze nutností. Přesto v řadě organizacích není problematika dostatečně řešena. Nenechte si ujít inspirativní ukázky, jakým způsobem své potřeby na moderní business intelligence řešili naši zákazníci a jak dnes tato řešení úspěšně používají pro zlepšení chodu své firmy.

  Program semináře

  8:30 Registrace a networking snídaně
  9:00 Analytické a reportingové řešení budoucnosti Microsoft
  9:20 Řešení kombinující tradiční a moderní cloudový reporting Milan Štoček, jednatel, Clever Decision Manažerský reporting a finanční plánování ve společnosti O2 Czech Republic Jan Mišun, finační manažer, O2 Czech Republic
  10:40 Přestávka na kávu
  11:00 Využití Power BI na sedm způsobů Luboš Bednář, konzultant, Intelligent Technologies Inovativní nasazení ve společnosti Bisnode

  Martin Ambler, obchodní ředitel, Bisnode

  12:00 Pokročilá analytická řešení Michal Marušan, konzultant a technický specialista pro BI, Microsoft EMEA
  12:45 Závěr a dotazy

  Těšíme sa na vás!

  Více informací o našich dalších realizovaných projektech naleznete na adrese: www.intecs.cz/zakaznici/.

 • Získali jsme ocenění Finalista Microsoft Awards 2016 s projektem pro BISNODE

  10. 07. 2016

  I v letošním roce jsme se zúčastnili soutěže Microsoft Awards v oblasti Moderní datová platforma. Tentokrát jsme do soutěže vybrali jeden z nedávno dokončených projektů – Obchodní reporting pro společnost Bisnode, se kterým jsme získali ocenění Microsoft Awards Finalist.

  Bisnode je evropský vedoucí poskytovatel ekonomických informací o společnostech a podnikatelích. Prostřednictvím svých řešení pomáhá Bisnode firmám zvyšovat tržby, minimalizovat obchodní rizika a umožňuje realizovat správná obchodní rozhodnutí. Již od roku 1990 je Bisnode v oblasti B2B řešení a postřehů z trhu v České republice a na Slovensku partnerem firem od malých po ty největší hráče na trhu.

  Cílem projektu bylo vytvořit jednotný a moderní reporting pro řízení a zvýšení efektivity celého obchodního cyklu. Díky novým pohledům je nyní možné jednotně pracovat napříč regiony, sortimentem, obchodníky, zákazníky a mít přehledně na jednom místě klíčové informace pro řízení důležitých obchodních procesů. Nový systém umožňuje lépe řídit jak obnovu stávajících kontraktů, tak i získávání nových. Navíc díky nástrojům Power BI a Office 365 jsou reporty interaktivní, přehledné a dostupné i z mobilu. To vše přináší provozní úspory, které zajišťují rychlou návratnost implementovaného díla.

  „Obchodní reporting nám pomáhá v lepším a efektivnějším řízení obchodního procesu. V Power BI máme k dispozici všechny informace v podobě, která umožňuje managementu i jednotlivých obchodním manažerům sledovat vývojové trendy, rychle a přehledně. Navíc si můžeme sami vytvářet i nové sestavy a díky tomu tak snižujeme celkové náklady na reporting.“ uvedl k ocenění Radomír Lipár, projektový manažer Bisnode.

  Více informací o našich dalších realizovaných projektech naleznete na adrese: www.intecs.cz/zakaznici/.

 • Jak zvládnout data 200 milionu uživatelů

  09. 06. 2016

  Koncem května jsme se zúčastnili 19. ročníku konference Controllingové forum pořádané organizacemi Cafin a Controller institut. V rámci konference jsme měli spolupřednášku s Miroslavem Umlaufem, Business Intelligence director v AVG Technologies, na téma „Jak zvládnout data 200 milionu uživatelů“.

  S AVG spolupracujeme již 4. rokem a společně jsme realizovali mnoho důležitých projektů, které této jediné české veřejně obchodované společnosti na newyorkské burze, dopomohly v překonání mnoha milníků. Jedním z nich bylo právě pokoření hranice 200 milionu aktivních uživatelů.

  V rámci přednášky se posluchači dozvěděli například to, jaká specifika pro společnost znamená freemium business model, který AVG použilo jako jedna z prvních globálních firem. A jak důležité je v AVG využití Self service Business Intelligence nástrojů (Tableau, Power BI) a metodik.

  Umlauf                                          Bednar

  V rámci případové studie jsme se zaměřili na oblast finanční konsolidace při ukázce projektu „Financial Datamart“, který v AVG zjednodušuje práci controllerům, analytikům i auditorům. Při vysoké četnosti akvizic je nezbytné mít jednotný systém, který provádí finanční konsolidace skutečných a budoucích tržeb podle businessového členění. Různé entity v rámci AVG mohou mít, zejména po akvizici, různé struktury dat a odlišné účetními systémy. Proto je nutné data integrovat, konsolidovat a vytvářet nové metriky (net revenue, deferred revenue). Tato data lze následně již snadno využít k plánování a rozpočtování napříč různými entitami dle businessového členění.

  Věříme, že jsme účastníkům předali zajímavé informace a inspiraci pro vlastní projekty. Pokud vás témata konference zaujala, můžeme se setkat za rok na příštím ročníku.

  potlesk

 • Power BI přednáška na akci DataPivo

  13. 04. 2016

  Minulý týden ve čtvrtek proběhlo první letošní DataPivo, a to v úžasných prostorách kybernetického polygonu Masarykovy univerzity v Brně. Součástí DataPiva je vždy nejprve několik přednášek, po kterých následuje networking a diskuse u piva v některém z brněnských podniků. V rámci posledního DataPiva proběhly tyto přednášky:

  Jiří Materna (Seznam.cz) – Praktický úvod do návrhu hlubokých neuronových sítí v TensorFlow

  V přednášce byly představeny základní principy konvolučních a rekurentních neuronových sítí. Na několika praktických ilustrována jejich snadná implementace v TensorFlow, což je open-source knihovna firmy Google pro masivně paralelizované numerické výpočty.

  Martin Procházka (Madfinder Games) – Game Analytics

  „Analytika“ se již etablovala jako nedílná součást vývoje Free-to-Play a online her, kde je nutné udržet a monetizovat uživatele. Přednáška přibližuje analytickou praxi v kreativním odvětví (zkušenosti z Madfinger Games), základní metriky, klasické úlohy a používané nástroje.

  Luboš Bednář (Intelligent Technologies) – Power BI

  Představení v současnosti nejrychleji se rozvíjejícího analytického nástroje. Pro koho je vhodný? Jakou roli může zastávat v malých firmách a jaké v těch velkých? Jaké jsou jeho možnosti a omezení? Mají se ho Tableau, Qlik Sense nebo GoodData začít bát?

  DataPivo

  Všechny tyto přednášky si lze zpětně přehrát na youtube kanále Brněnské DataPivo

  Konkrétně přednáška o Power BI je k dispozici zde: Část 1 (22min) Část 2 (18min)

  A pokud jste ještě o DataPivu neslyšeli a nechcete propásnout příští akci, můžete sledovat facebookové stránky DataPivo.