Business Intelligence v akci
Kontaktujte nás na +420 511 116 188 nebo info@intecs.cz

Gartner: Microsoft se znovu umístil jako leader v BI Magic Quadrantu pro rok 2018

Gartner: Microsoft se znovu umístil jako leader v BI Magic Quadrantu pro rok 2018

Již po jedenácté se Microsoft umístil v Magic kvadrantu mezi Leadery v oblasti Business Intelligence. Letos se dokonce umístil jako platforma s nejlepší vizí. Magic kvadrant je vyhodnocován na základě zpětné vazby od zákazníků, Gartner vyzdvihuje Microsoft zejména díky Power BI a to z těchto důvodů:

Vysoká přidaná hodnota: Uživatelé mohou začít zdarma s aplikací Power BI Desktop. Organizace si mohou vybrat licencovat uživatele jednotlivě (Power BI Pro) nebo hromadně prostřednictvím Power BI Premium zakoupením dedikované kapacity, kterou potřebují. Power BI se navíc integruje mezi současné firemní Office 365 aplikace.

Komplexní analytické řešení: Power BI umožňuje uživatelům vytvořit kompletní BI řešení, tzn. data načíst, trasformovat, vytvořit datový model, vytvořit reporty a doručit tak rychle potřebné informace pro rychlé rozhodnutí. Firmy mohou do řešení snadno integrovat také řešení od třetích stran (vizualizace, konektory, atp.)

Centralizovaný management: Organizace mohou nasadit a distribuovat BI obsah okamžitě během několika kliknutí.

Globální škálovatelnost: Firmy mohou flexibilně nasadit jejich BI řešení do cloudové lokace tam, kde se nacházejí jejich uživatelé pro zajištění maximálního výkonu.

Bezpečnost a Governance: Firmy se mohou spolehnout na BI platformu, která je v souladu s nejpřísnějšími bezpečnostními standardy a cerfitikacemi.

Více informací se můžete dočíst v angličtině na oficiálních stránkách Gartneru.