Anotace a představení přednášejících

intecs konference

👉 Filip Dřímalka

Téma přednášky: Budoucnost nepráce – jak bude vypadat svět práce v době AI

Bio: Zabývám se digitálními trendy, inovacemi fungování firem a rozvojem dovedností budoucnosti.

Přednáška ukáže nejzajímavější poznatky při zavádění a adopci umělé inteligence do práce informačních pracovníků. Ukážeme si funkční koncepty zavádění AI, nové způsoby práce i nejzajímavější trendy, které v příštích měsících ovládnout internet.

——————————————————————————————————————–

👉 Radek Hájek – BI Manager, Kofola ČeskoSlovensko

Téma přednášky: Kofolí továrna na informace

Bio: S daty pracuji přes 30 let – od vývoje datových aplikací pro osmibitové stroje přes vlastní „ERP“. Posledních 20 let v Kofole mixuji datové drinky na různých pozicích.

Kofolí továrna na informaci pomocí jednoduchého datového prostředí coby odpověď na složitost dnešního světa plného rychlých změn.

——————————————————————————————————————–

👉 Rompa

David Zlatohlávek – Plan Manager

Ondřej Hromádka – Project Engineer

Martin Školák – Finance Manager

Téma přednášky: Výrobní plánování pomocí BI

Představíme Vám, jak jsme ve společnosti Rompa přešli z neefektivního a chybového plánování výroby pomocí Excelů na plánování pomocí BI bez nutnosti implementace dalšího sofwaru. Díky tomu jsme zvýšili kvalitu a rychlost plánování výroby, snížili počet chyb a uvolnili si čas pro další rozvoj. Nyní máme jen jednoho plánovače, který má všechny potřebné informace na dosah ruky.

——————————————————————————————————————–

👉 Johny Darkwah – CEO, Gauss Algorithmic

Téma přednášky: Praktické výzvy implementace AI

Bio: Svou kariéru jsem zahájil zpracováním dat v oblasti telekomunikací. Za posledních 15 let jsem vybudoval a řídil týmy, které realizovaly více než 120 projektů v oblasti dat a umělé inteligence. Od roku 2019 vedu společnost Gauss Algorithmic, které se podařilo získat důvěru více než 30 globálních organizací a za posledních 6 let jsme získali 5 ocenění za inovace.

V současné době, když technologie umělé inteligence, jako jsou systémy převodu hlasu na text a velké jazykové modely, nabírají na síle, stává se jejich využití v zákaznickém servisu nebo jiných činnostech podnikání čím dál tím lákavějším. Nicméně, skutečný svět přináší řadu výzev, které laboratorní podmínky nemohou plně simulovat a k AI projektům je potřeba přistoupit jinak. Chceme s vámi sdílet zkušenosti z naší desetileté praxe z nasazení AI jak u velkého provozu tak u menších začínajících firem.

——————————————————————————————————————–

👉 Zora Vašulínová – Group BI Scrum Master, Dr. Max

Téma přednášky: Procesy se mají přizpůsobit lidem, nikoliv lidé procesům

Bio: Z marketingového výzkumu jsem se před pěti lety vrhla na Scrum Master roli. Po bankách a HR jsem zakotvila u Dr. Maxe v datech. Ráda propojuji lidi a věřím, že je třeba vytvořit prostředí a procesy, které lidem nepřekáží, ne vychovávat lidi, kteří překáží procesům.

Představím strukturu datového týmu v Dr. Max, jak se pereme s definicí našeho „produktu“ a proč jsme se vydali cestou „domén“. V týmu sním o lidech bez rolí, tak si ukážeme naši spolupráci Data Engineerů a PBI specialistů. Výzva jménem support, čili L2. A co dělat, když chybí lead? Komunitu!

——————————————————————————————————————–

👉 Michal Varga – Process Data/KPI Engineer, Lean Development, Kompan

Téma přednášky: Planovaní lidských zdrojů/kapacit pomoci aplikace BI

Bio: Jako průmyslový inženýr v automotive jsem několik let pracoval na optimalizaci výrobních a logistických procesů. Na obdobnou pozici jsem poté přešel do Kompanu. Moje práce se stále víc začala točit okolo dat a reportingu, až jsem v rámci oddělení přestoupil na pozici Process Data/KPI Engineera.

V přednášce se zaměřím na počátky spolupráce se společností intecs. Tu jsme oslovili s žádostí optimalizace procesu plánování lidských kapacit, a to ve výrobní části naší společnosti. Stávající řešení již nebylo efektivní z hlediska časové a manuální náročnosti. Uvedu výhody implementace přehledné aplikace s navazujícími reporty, praktické zkušenosti a přínosy práce s již aktuálními, a tedy přesnějšími daty.

Představím nový proces plánování kapacit, kdy vedoucí pracovníci už nemusí aktualizovat několik samostatných tabulek z různých zdrojů, ale data mají k dispozici automaticky a skoro okamžitě. Benefitem je i sjednocení metodiky plánování lidských kapacit pro celou firmu a lepší přenos informací na další kolegy.

——————————————————————————————————————–

👉 Lukáš Schön – Head of Reporting & Controlling, Tescan Group

Téma přednášky: Vyplatí se stavět reporty na zelené louce?

Bio: Po šesti letech v auditu (EY) jsem na dva roky odbočil do veřejného sektoru (Národní knihovna), abych v roce 2017 zakotvil v Tescanu. Myšlenkami na automatizaci reportingu jsem se zabýval poslední 4 roky, ale až v 2023 se podařilo tento proces plně nastartovat ve spolupráci s intecs.

Stavět reporty na zelené louce má své výhody i nevýhody. Jaké? V rámci přednášky předám zkušenosti z praxe, představím konkrétní reporty s různými přístupy ke zdrojovým datům.

——————————————————————————————————————–

👉 Niels Verschatse – Senior BI Consultant, intecs data

Téma přednášky: Jak funguje vzdělávání a sdílení know-how v intecs

Bio: Pracuji zhruba 10 let s daty na různých pozicích a už 4 roky vím, že se této oblasti říká Business Intelligence. Prostřídal jsem různé mezinárodní giganty, nejlíp mi ale je v roli konzultanta. Jsem analytik, evangelista dobré datové vizualizace. Nenávidím koláčové grafy, miluji Excel.

Jak funguje vzdělávání v rámci intecs od nástupu nových kolegů po jejich nasazení „do produkce“? Představíme interní procesy procesy sdílení know-how napříč týmy a projekty a prozradíme, kolik času trávíme rozvojem kolegů. Co se nám při vzdělávání osvědčilo, s čím naopak občas bojujeme a jak zajišťujeme kvalitu pro naše zákazníky?

——————————————————————————————————————–

👉 Thermacut

Pavel Krejčiřík – Sales Controller, Thermacut, k.s.

Bio: Po předchozích zkušenostech z pozic v logistice a projektovém vedení v potravinářství jsem provedl obrat o 180 stupňů a přesunul se do oblasti controllingu ve strojírenské firmě. Na pozici Sales Controllera jsem už 9 let. Zastávám názor, že když se má udělat nějaká změna, tak ať je přesně tak velká, jak je potřeba k lepším zítřkům. A to platí nejen pro můj osobní život, ale i pro tým, kterého jsem součástí. A i tom bude dnešní příběh.

Tomáš Omelka – IT Project Manager, Thermacut, k.s.

Bio: Vystřídal jsem řadu pozic od správce sítě, přes bankovního úředníka až po konzultanta ERP. Před pěti lety jsem nastoupil do THERMACUT, k.s. jako Projektový manažer IT. Začít pracovat ve strojírenské firmě bylo pro mě velkou výzvou. Nelituji, jsem členem velké rodiny s velkými cíli, které se nám daří úspěšně plnit.  

Téma přednášky: Cenotvorba

V této prezentaci vám představíme, jak jsme využili kombinaci dat z datového skladu a aplikace k efektivnímu vytváření ceníků našich výrobků pro naše zákazníky. Toto řešení nám umožňuje mít přehled a kontrolu nad pravidly cenotvorby tisíce našich výrobků, přičemž eliminuje mnoho manuální práce a zároveň zachovává dostatečnou flexibilitu.

——————————————————————————————————————–

Zaujaly Vás přednášky a naši speakeři? Nezapomeňte se registrovat!

Po přihlášení na konferenci obdržíte potvrzovací email.