Business Intelligence v akci
Kontaktujte nás na +420 511 116 188 nebo info@intecs.cz

Jak zvládnout data 200 milionu uživatelů

Jak zvládnout data 200 milionu uživatelů

Koncem května jsme se zúčastnili 19. ročníku konference Controllingové forum pořádané organizacemi Cafin a Controller institut. V rámci konference jsme měli spolupřednášku s Miroslavem Umlaufem, Business Intelligence director v AVG Technologies, na téma „Jak zvládnout data 200 milionu uživatelů“.

S AVG spolupracujeme již 4. rokem a společně jsme realizovali mnoho důležitých projektů, které této jediné české veřejně obchodované společnosti na newyorkské burze, dopomohly v překonání mnoha milníků. Jedním z nich bylo právě pokoření hranice 200 milionu aktivních uživatelů.

V rámci přednášky se posluchači dozvěděli například to, jaká specifika pro společnost znamená freemium business model, který AVG použilo jako jedna z prvních globálních firem. A jak důležité je v AVG využití Self service Business Intelligence nástrojů (Tableau, Power BI) a metodik.

Umlauf                                          Bednar

V rámci případové studie jsme se zaměřili na oblast finanční konsolidace při ukázce projektu „Financial Datamart“, který v AVG zjednodušuje práci controllerům, analytikům i auditorům. Při vysoké četnosti akvizic je nezbytné mít jednotný systém, který provádí finanční konsolidace skutečných a budoucích tržeb podle businessového členění. Různé entity v rámci AVG mohou mít, zejména po akvizici, různé struktury dat a odlišné účetními systémy. Proto je nutné data integrovat, konsolidovat a vytvářet nové metriky (net revenue, deferred revenue). Tato data lze následně již snadno využít k plánování a rozpočtování napříč různými entitami dle businessového členění.

Věříme, že jsme účastníkům předali zajímavé informace a inspiraci pro vlastní projekty. Pokud vás témata konference zaujala, můžeme se setkat za rok na příštím ročníku.

potlesk