Business Intelligence v akci
Kontaktujte nás na +420 511 116 188 nebo info@intecs.cz

Naše příprava na DataConf 2015

Naše příprava na DataConf 2015

První ročník DataConfu byla dost povedená akce. I proto jsme věřili, že u jednoho ročníku to nezůstane a i přes pracovní vytíženost Hanky i Honzy do toho půjdou znovu i příští rok. Stalo se a zítra tu máme další ročník!

Chtěli jsme být opět u toho, proto jsme začali vymýšlet, co zajímavého bychom na DataConf přinesli. Před nějakým časem Microsoft přišel s Project Oxford, což je otevřené API pro rozpoznávání pohlaví a věku z fotky. Radim tedy navrhl, že to nějak propojíme s Power BI. Tak fajn, ale jak získáme od lídí na konferenci fotku? První nás napadlo vzít si s sebou kinect a fotit lidi někde u stánku. No jo, ale nevím jestli bych se sám hrnul vyfotit se někam ke stánku. Další návrh byl proto nechat lidi, ať uploadnou svoji fotku sami přes naši mobilní apku. A vlastně nepotřebujeme ani apku, stačí webová aplikace! Honza tedy vytvořil webovou část a Radim dodělal posílání dat prostředicntvím MS Azure a stream analytics přes Power BI REST API do Power BI a z toho do REAL TIME dashboardu!

Je pravda, že v mobilní aplikaci nefunguje vše úplně bez chyby, například víme, že nefunguje na opeře, ale už nevíme co s tím. V pár případech se taky nepodařilo uploadovat fotku, ale jinak věříme, že to bude celkem funkční :)

Abychom nezůstali jen u rozpoznávání tváří, vrhli jsme se na podnět Hanky ještě na zpracování dat z Twitteru s hashtagem konference. Ano, opět to chceme real time. Z minulosti víme, že twitter má na dotazy přes REST API docela velká omezení (maximálně 100 řádků v requestu a platnost requestu 15 minut). Naštěstí konektor pro stream analytics se zdá být použitelný. Na podruhé to šlo ještě rychleji, v Azure vytvořit event hub a stream analytics job, vytvořit token pro Twitter streaming, vybrat hashtagy a za pár minut máme real-time dashboard, super! Teď k tomu ještě dát informace o časech jednotlivých přednášek, názvech přednášky a můžeme online analyzovat tvítování na Data Confu!

Deset hodin večer, můžeme jít spát. Doufám, že to zítra bude fungovat a nebudeme zklamaní.

Tak zítra!

Luboš Bednář