Business Intelligence v akci
Kontaktujte nás na +420 511 116 188 nebo info@intecs.cz

Novinky v Power BI (1/2019)

Novinky v Power BI (1/2019)

Nové rozhraní filtrování

Power BI od verze červenec 2019 mění výchozí podobu filtrování, nejviditelnějším rozdílem je přesunutí sekce filtrů do samostatného panelu. U reportů ze starších verzí zůstává nové rozhraní filtrování vypnuté a je nutné jej manuálně zapnout v sekci Options and settings – Options – Current File – Report settings – Filter experience:

Nový panel Vám umožní ovládat zamčení nebo skrytí vybraných filtrů. Zároveň je možné skrýt koncovému uživateli i celý panel. Všechna tato nastavení najdete v pravém horním rohu karty filtru. Dovolují zlepšit používání a zabezpečení reportu a ušetřit cenné místo v samotném reportu. V případě vypnutého nového rozhraní filtrů vidíme všechny filtry a je uživateli umožněno měnit veškeré hodnoty. Použití nových filtrů tedy můžeme jedině doporučit i u Vašich stávajících reportů. Vzhled panelu filtrů je možné měnit podobně, jak měníte vlastnosti stránky reportu. Do souborů motivů je také možné přidávat nově vlastnosti pro úpravu vzhledu.

Nové filtry nepřináší jen samostatný panel, nad každým vizuálem nově najdete ikonku filtrů, která Vám ukáže aktuální kontext filtrů aplikovaný na konkrétní vizuál. Podobně jako ostatní ikonky v hlavičce, je možné i tuto uživateli skrýt. Její funkce je pouze informativní a doporučujeme ji tedy nechat k dispozici.

Power BI služba oblékla světlý kabát

V poslední době prošel Power BI desktop několika změnami vzhledu rozhraní, k nejviditelnější patří přebarvení panelů na světlé. Služba se nyní také přidává, nový světlý vzhled si můžete zapnout přepínačem v horním panelu před ikonkami vpravo. Kolem září 2019 by se tento vzhled již měl stát výchozím pro všechny. Se změnou barev přichází i vylepšení uživatelského rozhraní

  • Volba stránek reportů se přesunulo do panelu nalevo
  • Mnoho tlačítek z horního panelu se přesunula pod tři tečky
  • Vzhled je více responzivní

V dohledné době se očekávají další novinky v oblasti vzhledu Power BI služby a určitě se zatím jedná o posun dopředu.

Skupiny objektů

Úpravy složitějších reportů, které obsahují desítky vizuálů se nyní stávají jednodušší. V aktualizaci Srpen 2019 totiž přichází nová funkce do Power BI Desktopu: seskupování objektů. Zjednoduší to zejména práci s přesouváním a zarovnávání objektů. Skupiny jsou zobrazeny i na panelu výběru objektů a fungují stejně jako jednotlivé objekty. Lze je tedy skrývat a zobrazovat, což se bude hodit zejména v kombinaci se záložkami. Skupiny je možné i zanořovat a přejmenovávat.

Přihlašte se k odběru novinek o Power BI.

Odebírat