Business Intelligence v akci
Kontaktujte nás na +420 511 116 188 nebo info@intecs.cz

Novinky v Power BI (2/2019)

Novinky v Power BI (2/2019)

Nové výchozí barvy

Jedna z nejpatrnějších novinek v posledním, zářijovém vydání Power BI Desktopu je změna výchozí palety barev pro vizualizace. Výchozí zelenou barvu nahrazuje modrá a k tomu se přidává celá řada nových palet.

Pokud preferujete vytváření vlastních témat ve formátu JSON, pak s sebou poslední verze Power BI desktopu přináší další nové možnosti konfigurace vzhledu (výchozí velikosti písma, typ písma atd.)

Ikony v podmíněném formátování

Novou možností v Power BI je vkládání ikon prostřednictvím podmíněného formátování. Dosud bylo možné pro zvýraznění hodnot používat pouze barevné zvýraznění pozadí nebo písma. Nově je možné také přidat libovolnou ikonu pro zobrazení trendu nebo upozornění pro zvolené KPI na základě standardního dialogu podmíněného formátování. Navíc je do palety ikon možné přidávat i vlastní ikony, pokud by vám některé chyběly. Nejčastěji půjde o reverzní barvy šipek, kdy by nárůst by měl znamenat zhoršení a naopak. Jako příklad lze uvést vyhodnocení výše nákladů (červená šipka nahoru, zelená šipka dolů).


 

Přizpůsobení Power BI stránky organizace

Relativně kosmetickou, ale přitom důležitou změnou pro mnoho organizací je možnost upravovat výchozí vzhled úvodní stránky v Power BI službě. Nově je možné přidat logo, obrázek a výchozí barvu horní lišty v Power BI. Nastavení je dostupné v Admin portálu Power BI služby.

 

VALQ custom vizuál pro what-if scénáře

Power BI je unikátní tím, že je již od začátku otevřené pro vývojáře vlastních vizualizací. Díky tomu dnes existují stovky vizualizací, které si lze stáhnout a použít v Power BI zcela zdarma. V letošním roce navíc Microsoft přidal vývojářům možnost vytvořit vizualizace s vlastním licenčním modelem. Díky tomu se objevují nové, velmi zajímavé a propracované vizualizace využitelné pro specifické případy. Jednou z těchto vizualizací je ValQ, což je vizualizace umožňující vyhodnocení prostřednictvím stromové struktury. ValQ navíc umožňuje vytvářet vlastní what-if scénáře a modelovat tak skutečnost či plán pomocí jednoduchého posuvníku s okamžitým zobrazením dopadu na všechny nadřazené úrovně. Tyto scénáře lze ukládat a porovnávat mezi sebou. Licenční model ValQ je nastaven tak, že do 40 uzlů je použití zdarma. 200 uzlů pro neomezený počet uživatelů pak přijde na $100 měsíčně.

Přihlašte se k odběru novinek o Power BI.

Odebírat