Business Intelligence v akci
Kontaktujte nás na +420 511 116 188 nebo info@intecs.cz

Ocenění Finalista MS Awards 2015 v kategorii Projekty datové analytiky a business intelligence nás zavazuje.

Ocenění Finalista MS Awards 2015 v kategorii Projekty datové analytiky a business intelligence nás zavazuje.

Když jsme v druhém dubnovém týdnu obdrželi ocenění od společnosti Microsoft za řešení Datový sklad a korporátní reporting pro společnost Parfums.cz, měli jsme radost nejen z dobře fungujícího řešení u klienta, ale také z ohodnocení naší práce od porotců v tomto prestižní oborovém klání.

Cílem celého projektu bylo vytvořit jednotný datový sklad pro řízení a optimalizaci klíčových oblastí společnosti Internet shop, s.r.o, která server Parfums.cz provozuje.

Server Parfums.cz získal tento moderní reportovací nástroj, který nabízí informovaný náhled na aktuální obchodní i finanční informace v nejrůznějších souvislostech. Díky novým úhlům pohledu může nyní společnost jednotně pracovat napříč regiony, svým sortimentem i mezi jednotlivými zákazníky a má přehledně na jednom místě klíčové informace pro řízení důležitých firemních procesů.

Nový systém umožňuje lépe řídit efektivitu nákupu, prodeje i finančních toků a díky včasným informacím poskytovat důležité informace pro klíčová rozhodnutí. To vše samozřejmě s sebou přináší provozní úspory, které snižují cenu implementovaného díla.

V dlouhodobém výhledu pak společnost předpokládá další růst své efektivity a snižování provozních nákladů přímo spjatých s užíváním a další optimalizací systému.

Datový sklad, který rychle poskytuje informace o aktuálním stavu i historických souvislostech, je velkou konkurenční výhodou. Zvláště na tak konkurenčním trhu jako jsou internetové obchody.

Celé vytvořené řešení je založeno na následujících platformách:

  • Microsoft Windows Server 2008 R2 Enterprise
  • Microsoft SQL Server 2014 Enterprise
  • Integration Services
  • Analysis Services
  • Reporting Services (MDX)
  • Microsoft Excel 2013

Výhody nového systému pro samotnou společnost Internet Shop, s.r.o. shrnuje ředitel této společnosti, Michal Zámec:

„Manažerský informační systém nám pomáhá v lepším a efektivnějším řízení společnosti. Máme k dispozici aktuální provozní informace a zároveň historické vývojové trendy, vše dostupné rychle a přehledně. Implementované řešení nám pomohlo dosáhnout podstatné časové a finanční úspory a očekáváme, že jeho význam se v budoucnu ještě zvýší vzhledem k našemu vstupu na americký trh.“

„Na projektu oceňuji zejména to,“ doplňuje Petr Kusý – architekt a hlavní vývojář projektu Parfums.cz, „že vše, co jsme vytvořili, se opravdu aktivně využívá, což přispívá k dynamickému růstu společnosti a spokojenosti zákazníka.“

Více informací o našich dalších realizovaných službách naleznete na adrese: www.intecs.cz/zakaznici/.