Business Intelligence v akci
Kontaktujte nás na +420 511 116 188 nebo info@intecs.cz

Dashboard in a Day materiály

Dashboard in a Day materiály
Materiály k semináři stahujte ZDE

Materiály obsahují 5 částí (labů), které tvoří osnovu dne. Ke každému labu najdete jak PDF s postupem (v angličtině) a také hotový report pro danou část, který umožní začít další modul bez dokončení předchozího. Jednotlivá PDF je vhodné si během workshopu dát na sekundární monitor (Power BI na jednom a PDF na druhém), případně vytisknout. Použití jednoho monitoru je možné, ale bude nutné se přepínat mezi obsahem v PDF a Power BI.

Stažené a rozbalené soubory si uložte do adresáře C:\DIAD\

Pokud byste soubory uložili jinam, nefungovaly by už vytvořené reporty, které očekávají zdrojové csv a excely právě v onom adresáři. Otestovat to můžete tak, že otevřete soubor Lab 1 – Accessing and Preparing Data.pbix a kliknete na tlačítko Transform data (případně Edit queries, Upravit dotazy). V dalším okně kliknete na Sales dataset a pokud vám vyskočí chybová hláška Could not find a part of the path ‚C:\DIAD\Data\USSales\sales.csv‘, tak máte soubory uloženy v nesprávném umístění, pokud uvidíte tabulku s daty, je vše v pořádku.

Pokud vám cokoliv nebude fungovat, ozvěte se. Je důležité, abyste mohli rovnou začít pracovat – při online formě není možné efektivně pomoci více účastníkům tak, aby nečekali ostatní.

Je seminář pro vás? Ověřte si to – přímý kontakt: Radim Hampel, (m) +420 606 319 804, radim.hampel@intecs.cz

Na semináři se naučíte vytvořit report jako je třeba tento: