Business Intelligence v akci
Kontaktujte nás na +420 511 116 188 nebo info@intecs.cz

Vyhráli jsme Microsoft Awards 2017!

Vyhráli jsme Microsoft Awards 2017!

Do letošního ročníku soutěže Microsoft Awards jsme se přihlásili s projektem pro maloobchodní síť potravin Delmart. Projekt byl zařazen do kategorie Maloobchodu a FMCG, kde jsme získali 1. místo a tím i ocenění Microsoft Awards Winner 2017. Více o tom, jak společnost Delmart díky našemu řešení zlepšila reporting a zefektivnila prodej si můžete přečíst v tomto článku Hospodářských novin.

Společnost Delmart vznikla na zelené louce. V roce 2014 ji založil Dušan Mrozek, někdejší předseda představenstva české pobočky Marks & Spencer. Měl vizi vytvořit v České republice důvěryhodný koncept zdravých potravin, které by svou kvalitou převyšovaly ty nabízené v obchodních řetězcích. Koncept se ukázal jako životaschopný a Mrozek rozhodl o další expanzi společnosti. To si ale žádalo nastavení celé řady firemních procesů, mimo jiné i reportingu.

Cílem projektu bylo nahradit nevyhovující přehledy generované procesem přímo z informačního a pokladního systému a vytvořit tak jednotný analytický a reportovací nástroj pro řízení a optimalizaci prodejních aktivit společnosti. Mimo vytvoření datového skladu pokrývajícího různorodé datové zdroje bylo potřeba vyvinout zcela nový reportovací systém, který pokrývá zásadní firemní agendy. Mezi hlavní oblasti robustního řešení patří finanční konsolidace, obchod a marketing, logistika, sklady, HR nebo například věrnostní klientský program.

„Získat data z původních systémů bylo velmi pracné. Proces si vyžadoval analytika s velmi pokročilými znalostmi MS Excel. Ten musel data z různých zdrojů manuálně poskládat, což s sebou neslo také značnou chybovost. Dnes stačí jedno kliknutí myší a okamžitě máme k dispozici na jednom místě všechny cenné informace. Existuje už jen jediná pravda, a právě proto jsme to celé dělali“ uvedl k projektu Dušan Mrozek, jednatel.

Více informací o našich dalších realizovaných projektech naleznete na adrese: www.intecs.cz/zakaznici/.