Business Intelligence v akci
Kontaktujte nás na +420 511 116 188 nebo info@intecs.cz

Výkaz práce v Power BI

Výkaz práce v Power BI

Všechny technologie, které nasazujeme u našich klientů se snažíme v maximální míře používat také pro naši vlastní potřebu a získat tak zkušenosti s nasazením produktu a zároveň z jeho používání. Jednou z nových technologií je PowerBI.

Co je PowerBI?

PowerBI je on-line analytická a reportingová platforma nabízející okamžitou dostupnost (nejen) všech firemních dat. Služba funguje v cloudu (spolupracuje s Office 365, ale funguje také zcela samostatně a nezávisle). Je tedy vždy dostupná, a to z jakéhokoliv zařízení (včetně nativních aplikací pro iOS a Android).

Výkaz práce a produktivita

Našim zákazníkům ukazujeme detailní přehledy o práci pro ně udělané. Nejsnadnější a nejflexibilnější cesta je excelovský soubor, který každý programátor udržuje. Z těchto zaměstnaneckých výkazů se pak vytváří zákaznický výkaz (většinou měsíční). Pro potřeby interního výkaznictví jsme udělali BI řešení, které pracuje s výkazy odpracovaných hodin a výsledkem je firemní produktivita, sada reporů ukazujících na čem se nejvíce pracuje, kde jsou prostoje, a který projekt nebo zaměstnanec přináší do firmy nejvíce peněz (při spojení s fakturací a mzdovými náklady).

PowerBIScreen3

Jak to funguje?

Všichni, kdo jsou v kontaktu se zákazníkem vyplňují výkaz práce a ten se automaticky přenáší do PowerBI a tam se spojí s fakturovanými částkami (výnosy) a mzdovými náklady. Vedení firmy má tak okamžitě a neustále přehled o vývoji výnosů v daném měsíci a roce, vývoji situace na jednotlivých projektech, zákaznících a produktivitu konzultantů.

Co k tomu potřebuji a kolik mě to bude stát?

Pro používání PowerBI je potřeba se pouze registrovat a můžete začít vytvářet své reporty a zkoumat data. Základní přístup je zdarma s několika omezeními (například pouze 1GB prostoru na uživatele, denní frekvence obnovování dat), placená verze stojí $10 měsíčně na uživatele.

Pokud se vám výkaz práce nebo PowerBI jako takové líbí, ozvěte se nám, pomůžeme vám lépe využívat i vaše data.