14.08.2023

Jaký je život v intecs

Co dělá intecs tak jedinečným místem k práci a jak vypadá ideální uchazeč o práci u nás?

V intecs už jsem sice nějaký ten pátek, ale i přesto si vážím toho, jaké hodnoty tu máme a že je skutečně každý den žijeme. Slova jako lidskost, upřímnost a férový přístup mohou znít jako klišé. Pro nás to však nejsou jen prázdné fráze, ale realita, na níž si zakládáme. Je to v podstatě taková naše firemní DNA, která přirozeně prostupuje celou firmou. Opravdu. 

Chápu, tohle může říct každý a když si to po sobě čtu, tak to opravdu zní jako otřepaná fráze z pracovních inzerátů na trendy pozice. Ale zkusme se na to podívat jinak.

Co teda dělá intecs tak jedinečným místem k práci?

Troufám si říct, že to, co nás všechny tahá dopředu, je naše neustálá touha objevovat nové věci a nikdy se nezastavit v osobním růstu. Často vidím kolegy, kteří zapáleně debatují na chodbě nebo u snídaně o různých pracovních výzvách a vzájemně se podporují v jejich řešení. Je až do očí bijící, že tyto nové výzvy jsou jejich motorem a že každý nový klient nebo nové zadání je jen třešničkou na dortu v seznamu jejich to do’s.

Jsem nadšená z toho, s jakým zápalem a elánem si na pravidelné bázi sdílí know-how, a to nejen o Power BI, DWH, Power Apps, ale i o jiných technologiích. To, že neustále potvrzují již zmíněnou pracovní filozofii a propisují ji i do spolupráce se zákazníky a klienty, už snad ani nemusím dodávat.

Jak to u nás funguje?

Pojďme se na to podívat detailněji a úplně od začátku. Připravte se na příjemný výlet do naší praxe. Budu vaším průvodcem, který vás provede krok po kroku tím, jak funguje výběrko a začlenění nových kolegů do života v intecs.

Když se k nám hlásí noví uchazeči, vždy projdou jakýmsi „filtrem” od úvodního pohovoru s naší HR manažerkou Jančou Jedelskou, až po setkání se svým budoucím vedoucím. Jakmile si na konci tohoto procesu plácneme, začíná fáze onboardingu.

Tady už se do hry dostává náš nový kolega a jeho mentor, který mu pomůže překonat první překážky a dostat se do pracovního procesu. V intecs totiž platí, že si sice dáváme pozor, abychom nováčky nehodili vyloženě do vody, ale zároveň razíme heslo „learning by doing”. Věříme, že právě chyby nás posouvají vpřed a co je nejdůležitější – nový kolega dostane možnost zapojit se do reálných projektů hned od začátku. Ale není se čeho bát, vždy máte za zády někoho, kdo vám ochotně poradí anebo vás zkrátka podrží.

Různorodost, balanc a motivace, tak to jsou další slova, co v našich končinách rezonují často, a to zcela oprávněně. U nás totiž lidé vždy pracují na různých projektech, a to dokonce i z různých oblastí. Takže pokud se člověk chce věnovat jen jedné velmi úzké oblasti, tak je dobré říct, že u nás pravděpodobně spokojený nebude.

Každý nový člověk, který k nám přijde, má možnost vybrat si, jaké oblasti ho nejvíce baví a v nich se realizovat. Díky tomu se u nás může každý relativně rychle propracovat z juniora na seniora. A to považujeme za jednu z největších přidaných hodnot u nás v intecs, jakožto konzultační firmy. Tolik možností seberealizace a zkušeností napříč oblastmi byznysu v jedné firmě totiž jen těžko někde najdete. Snažíme se lidem nabízet možnost vést tým nebo projekty a čas od času si taky vyhrnout rukávy a trochu si ušpinit ruce.

Jak jsem už zmínila, tak intecs je o lidech, proto jejich výběru věnujeme opravdovou péči. Jsou to přece oni, kteří tvoří naši firmu a posilují naše přesvědčení, že jdeme tím správným směrem.

Během posledních tří let jsme prošli významným růstem a plánujeme jít touto cestou i v budoucnu. No a nejenže se chceme rozrůstat, dáváme si také za cíl posílit to, co jsme v uplynulých letech vytvořili. Protože spolu s námi vyrostlo i několik našich kolegů, o kterých s nadsázkou říkáme, že „vyrostli v intecs“. Dnes jsou tito lidé již součástí středního managementu a představují hlavní nositele našich hodnot. Je proto v našem největším zájmu jim být oporou, aby tyto hodnoty rádi a hrdě šířili dál.

Koho hledáme do týmu?

V intecs neustále rozšiřujeme náš tým a hledáme nové nadšence, kteří zapadnou do našeho datového světa. A co jsou ty hlavní parametry, které sledujeme u našich potenciálních spolupracovníků? Hlavně to, že umí logicky uvažovat a jsou plní zápalu a nadšení. Hledáme autentičnost a lidi, kteří si stojí za tím, kým jsou a dokážou přinést tu naši oblíbenou normálnost do hry.

Celkově je u nás hledání nových členů týmu založené na chemii – musí to prostě ladit. Když si s člověkem sedneme osobnostně a vidíme jeho motivaci a výsledky, tak máme jasno.

Líbí se vám to, co jste právě četli? Máte pocit, že byste k nám mohli zapadnout? Pak se nám ozvěte. Máme otevřeno několik volných pozic, které čekají možná právě na vás. 👀 

Jana Beranová, Marketing Manager

Nakoukněte pod pokličku a poslechněte si náš podcast!

🎥 YouTube: www.youtube.com/@intecsdata

🎧 Spotify: bit.ly/3xxxGuV

🎧 Google Podcast: bit.ly/3SzhSBM