Business Intelligence v akci
Kontaktujte nás na +420 511 116 188 nebo info@intecs.cz

Novinky

 • Vyhráli jsme Microsoft Awards 2017!

  24. 09. 2017

  Do letošního ročníku soutěže Microsoft Awards jsme se přihlásili s projektem pro maloobchodní síť potravin Delmart. Projekt byl zařazen do kategorie Maloobchodu a FMCG, kde jsme získali 1. místo a tím i ocenění Microsoft Awards Winner 2017. Více o tom, jak společnost Delmart díky našemu řešení zlepšila reporting a zefektivnila prodej si můžete přečíst v tomto článku Hospodářských novin.

  Společnost Delmart vznikla na zelené louce. V roce 2014 ji založil Dušan Mrozek, někdejší předseda představenstva české pobočky Marks & Spencer. Měl vizi vytvořit v České republice důvěryhodný koncept zdravých potravin, které by svou kvalitou převyšovaly ty nabízené v obchodních řetězcích. Koncept se ukázal jako životaschopný a Mrozek rozhodl o další expanzi společnosti. To si ale žádalo nastavení celé řady firemních procesů, mimo jiné i reportingu.

  Cílem projektu bylo nahradit nevyhovující přehledy generované procesem přímo z informačního a pokladního systému a vytvořit tak jednotný analytický a reportovací nástroj pro řízení a optimalizaci prodejních aktivit společnosti. Mimo vytvoření datového skladu pokrývajícího různorodé datové zdroje bylo potřeba vyvinout zcela nový reportovací systém, který pokrývá zásadní firemní agendy. Mezi hlavní oblasti robustního řešení patří finanční konsolidace, obchod a marketing, logistika, sklady, HR nebo například věrnostní klientský program.

  „Získat data z původních systémů bylo velmi pracné. Proces si vyžadoval analytika s velmi pokročilými znalostmi MS Excel. Ten musel data z různých zdrojů manuálně poskládat, což s sebou neslo také značnou chybovost. Dnes stačí jedno kliknutí myší a okamžitě máme k dispozici na jednom místě všechny cenné informace. Existuje už jen jediná pravda, a právě proto jsme to celé dělali“ uvedl k projektu Dušan Mrozek, jednatel.

  Více informací o našich dalších realizovaných projektech naleznete na adrese: www.intecs.cz/zakaznici/.

 • 1. Hackathon veřejné správy – třetí místo

  18. 09. 2017

  O víkendu jsme se zúčastnili 1. hackathonu státní správy (https://www.nku.cz/hackathon/). Hackathon se konal v prostorách NKÚ a otevřená data na místě podpořili mentoři za ČSU, ČTU, ČSSZ, MV, MF, ČÚZK a NKÚ. Celkem bylo na začátku sestaveno 15 týmů. My se přidali k týmu Petra Štěpána, který se rozhodl pomocí Power BI prozkoumat otevřená data veřejné správy a zamyslet se nad propojením a využitím co nejvíce zdrojů. Rozhodli jsme se propojit data prostřednictvím období a organizace (IČO) a hledat v nich souvislosti. Podařilo se nám tak vytvořit sadu reportů, které zobrazovaly metriky jako hodnotu schválených dotací, počet kontrolních akcí, výdaje rozpočtu, rozdíl mezi schválenou a požadovanou částku dotace nebo také množství smluv, u kterých nebyla dodržena lhůta pro zveřejnění.

  Celkem bylo na vypracování přesně 24 hodin, poté došlo k prezentaci výsledků a volba nejlepších projektů. Náš projekt se umístil na 3. místě. Porota na našem projektu ocenila zejména to, jak efektivně jsme dokázali propojit na jedno místo data z různých míst státní správy a zpřístupnit je tak pro další analýzy. V projektu jsme využili tyto datové sady:

  • NKÚ o kontrolních akcích a kontrolovaných osob
  • Monitor státní poklady MF
  • Kmenová data účetních jednotek a některých menších číselníků
  • Rozpočet obcí
  • O hazardu MF
  • Výsledky kontrol hospodaření z MF
  • Registru smluv MV

  Více o výsledcích na www.hackujstat.cz. Výsledný Power BI report je k dispozici zde.

 • Dashboard pro X.GLU na Future Port Prague 2017

  09. 09. 2017

  Náš dashboard pro X.GLU se zúčastnil konference Future Port Prague 2017. X.GLU je nejmenší glukometr na světě, který má velikost kreditní karty a ke svému fungování nepotřebuje baterii. Data z měření odesílá bezdrátově prostřednictvím NFC technologie do mobilní aplikace. Projekt X.GLU vyhrál celosvětovou soutěž Imagine Cup 2017. Naší úlohou bylo vytvořit real-time dashboard zobrazující statistiky měření v průběhu konference prostřednictvím Power BI. Glukometr v reálném čase odesilá výsledky měření do Power BI, ve kterém se okamžitě zobrazí informace o naměřené hladině cukru se zařazením do jednoho z možných stavů: hypoglykémie, normální stav, hyperglykémie. Výsledný dashboard X.GLU si můžete zobrazit zde.

 • Jak přidat partnera pro Office 365 a Power BI

  28. 03. 2017

  Partner přiřazený k vybraným předplatným (DPOR – Digital Partner of Record) slouží jako poradce pro veškeré technické i obchodní otázky. Partnera k předplatným přiřadíte následujícím postupem:

  1. Přihlašte se do administračního rozhraní Office 365 a přejděte na záložku Fakturace/Předplatná – https://portal.office.com/AdminPortal/Home#/subscriptions
  2. Vyberte postupně všechna předplatná, u kterých chcete nastavit nebo změnit partnerskou organizaci
  3. Z menu vpravo vyberte přidat preferovaného partnera (DPOR – Digital Partner of Record)
  4. Zadejte číslo organizace a potvrďte. Partnerský kód Intelligent Technologies je 2173011
 • Seminář Analytické a reportingové řešení budoucnosti

  02. 03. 2017
  V úterý 7.3. se v Microsoftu koná seminář na téma Analytické a reportingové řešení budoucnosti. Společně s naším zákazníkem Bisnode zde budeme mluvit o nasazení Power BI v jejich společnosti a dále o různých možnostech využití Power BI. Přihlásit se můžete zde: https://lnkd.in/g5BFU-2

  Rychlé zpracování dat, jejich analýza a prezentace vedení firem formou přehledných interaktivních reportů dostupných na jakémkoliv zařízení je v dnešní době datové exploze nutností. Přesto v řadě organizacích není problematika dostatečně řešena. Nenechte si ujít inspirativní ukázky, jakým způsobem své potřeby na moderní business intelligence řešili naši zákazníci a jak dnes tato řešení úspěšně používají pro zlepšení chodu své firmy.

  Program semináře

  8:30 Registrace a networking snídaně
  9:00 Analytické a reportingové řešení budoucnosti Microsoft
  9:20 Řešení kombinující tradiční a moderní cloudový reporting Milan Štoček, jednatel, Clever Decision Manažerský reporting a finanční plánování ve společnosti O2 Czech Republic Jan Mišun, finační manažer, O2 Czech Republic
  10:40 Přestávka na kávu
  11:00 Využití Power BI na sedm způsobů Luboš Bednář, konzultant, Intelligent Technologies Inovativní nasazení ve společnosti Bisnode

  Martin Ambler, obchodní ředitel, Bisnode

  12:00 Pokročilá analytická řešení Michal Marušan, konzultant a technický specialista pro BI, Microsoft EMEA
  12:45 Závěr a dotazy

  Těšíme sa na vás!

  Více informací o našich dalších realizovaných projektech naleznete na adrese: www.intecs.cz/zakaznici/.