Business Intelligence v akci
Kontaktujte nás na +420 511 116 188 nebo info@intecs.cz

Novinky

 • 1. Hackathon veřejné správy – třetí místo

  18. 09. 2017

  O víkendu jsme se zúčastnili 1. hackathonu státní správy (https://www.nku.cz/hackathon/). Hackathon se konal v prostorách NKÚ a otevřená data na místě podpořili mentoři za ČSU, ČTU, ČSSZ, MV, MF, ČÚZK a NKÚ. Celkem bylo na začátku sestaveno 15 týmů. My se přidali k týmu Petra Štěpána, který se rozhodl pomocí Power BI prozkoumat otevřená data veřejné správy a zamyslet se nad propojením a využitím co nejvíce zdrojů. Rozhodli jsme se propojit data prostřednictvím období a organizace (IČO) a hledat v nich souvislosti. Podařilo se nám tak vytvořit sadu reportů, které zobrazovaly metriky jako hodnotu schválených dotací, počet kontrolních akcí, výdaje rozpočtu, rozdíl mezi schválenou a požadovanou částku dotace nebo také množství smluv, u kterých nebyla dodržena lhůta pro zveřejnění.

  Celkem bylo na vypracování přesně 24 hodin, poté došlo k prezentaci výsledků a volba nejlepších projektů. Náš projekt se umístil na 3. místě. Porota na našem projektu ocenila zejména to, jak efektivně jsme dokázali propojit na jedno místo data z různých míst státní správy a zpřístupnit je tak pro další analýzy. V projektu jsme využili tyto datové sady:

  • NKÚ o kontrolních akcích a kontrolovaných osob
  • Monitor státní poklady MF
  • Kmenová data účetních jednotek a některých menších číselníků
  • Rozpočet obcí
  • O hazardu MF
  • Výsledky kontrol hospodaření z MF
  • Registru smluv MV

  Více o výsledcích na www.hackujstat.cz. Výsledný Power BI report je k dispozici zde.

 • Dashboard pro X.GLU na Future Port Prague 2017

  09. 09. 2017

  Náš dashboard pro X.GLU se zúčastnil konference Future Port Prague 2017. X.GLU je nejmenší glukometr na světě, který má velikost kreditní karty a ke svému fungování nepotřebuje baterii. Data z měření odesílá bezdrátově prostřednictvím NFC technologie do mobilní aplikace. Projekt X.GLU vyhrál celosvětovou soutěž Imagine Cup 2017. Naší úlohou bylo vytvořit real-time dashboard zobrazující statistiky měření v průběhu konference prostřednictvím Power BI. Glukometr v reálném čase odesilá výsledky měření do Power BI, ve kterém se okamžitě zobrazí informace o naměřené hladině cukru se zařazením do jednoho z možných stavů: hypoglykémie, normální stav, hyperglykémie. Výsledný dashboard X.GLU si můžete zobrazit zde.

 • Jak přidat partnera pro Office 365 a Power BI

  28. 03. 2017

  Partner přiřazený k vybraným předplatným (DPOR – Digital Partner of Record) slouží jako poradce pro veškeré technické i obchodní otázky. Partnera k předplatným přiřadíte následujícím postupem:

  1. Přihlašte se do administračního rozhraní Office 365 a přejděte na záložku Fakturace/Předplatná – https://portal.office.com/AdminPortal/Home#/subscriptions
  2. Vyberte postupně všechna předplatná, u kterých chcete nastavit nebo změnit partnerskou organizaci
  3. Z menu vpravo vyberte přidat preferovaného partnera (DPOR – Digital Partner of Record)
  4. Zadejte číslo organizace a potvrďte. Partnerský kód Intelligent Technologies je 2173011
 • Seminář Analytické a reportingové řešení budoucnosti

  02. 03. 2017
  V úterý 7.3. se v Microsoftu koná seminář na téma Analytické a reportingové řešení budoucnosti. Společně s naším zákazníkem Bisnode zde budeme mluvit o nasazení Power BI v jejich společnosti a dále o různých možnostech využití Power BI. Přihlásit se můžete zde: https://lnkd.in/g5BFU-2

  Rychlé zpracování dat, jejich analýza a prezentace vedení firem formou přehledných interaktivních reportů dostupných na jakémkoliv zařízení je v dnešní době datové exploze nutností. Přesto v řadě organizacích není problematika dostatečně řešena. Nenechte si ujít inspirativní ukázky, jakým způsobem své potřeby na moderní business intelligence řešili naši zákazníci a jak dnes tato řešení úspěšně používají pro zlepšení chodu své firmy.

  Program semináře

  8:30 Registrace a networking snídaně
  9:00 Analytické a reportingové řešení budoucnosti Microsoft
  9:20 Řešení kombinující tradiční a moderní cloudový reporting Milan Štoček, jednatel, Clever Decision Manažerský reporting a finanční plánování ve společnosti O2 Czech Republic Jan Mišun, finační manažer, O2 Czech Republic
  10:40 Přestávka na kávu
  11:00 Využití Power BI na sedm způsobů Luboš Bednář, konzultant, Intelligent Technologies Inovativní nasazení ve společnosti Bisnode

  Martin Ambler, obchodní ředitel, Bisnode

  12:00 Pokročilá analytická řešení Michal Marušan, konzultant a technický specialista pro BI, Microsoft EMEA
  12:45 Závěr a dotazy

  Těšíme sa na vás!

  Více informací o našich dalších realizovaných projektech naleznete na adrese: www.intecs.cz/zakaznici/.

 • Získali jsme ocenění Finalista Microsoft Awards 2016 s projektem pro BISNODE

  10. 07. 2016

  I v letošním roce jsme se zúčastnili soutěže Microsoft Awards v oblasti Moderní datová platforma. Tentokrát jsme do soutěže vybrali jeden z nedávno dokončených projektů – Obchodní reporting pro společnost Bisnode, se kterým jsme získali ocenění Microsoft Awards Finalist.

  Bisnode je evropský vedoucí poskytovatel ekonomických informací o společnostech a podnikatelích. Prostřednictvím svých řešení pomáhá Bisnode firmám zvyšovat tržby, minimalizovat obchodní rizika a umožňuje realizovat správná obchodní rozhodnutí. Již od roku 1990 je Bisnode v oblasti B2B řešení a postřehů z trhu v České republice a na Slovensku partnerem firem od malých po ty největší hráče na trhu.

  Cílem projektu bylo vytvořit jednotný a moderní reporting pro řízení a zvýšení efektivity celého obchodního cyklu. Díky novým pohledům je nyní možné jednotně pracovat napříč regiony, sortimentem, obchodníky, zákazníky a mít přehledně na jednom místě klíčové informace pro řízení důležitých obchodních procesů. Nový systém umožňuje lépe řídit jak obnovu stávajících kontraktů, tak i získávání nových. Navíc díky nástrojům Power BI a Office 365 jsou reporty interaktivní, přehledné a dostupné i z mobilu. To vše přináší provozní úspory, které zajišťují rychlou návratnost implementovaného díla.

  „Obchodní reporting nám pomáhá v lepším a efektivnějším řízení obchodního procesu. V Power BI máme k dispozici všechny informace v podobě, která umožňuje managementu i jednotlivých obchodním manažerům sledovat vývojové trendy, rychle a přehledně. Navíc si můžeme sami vytvářet i nové sestavy a díky tomu tak snižujeme celkové náklady na reporting.“ uvedl k ocenění Radomír Lipár, projektový manažer Bisnode.

  Více informací o našich dalších realizovaných projektech naleznete na adrese: www.intecs.cz/zakaznici/.