10.07.2024

Tabular Editor 3 posiluje naše Power BI služby

Článek od našeho Senior BI Consultanta Ondry Bartáka

Neustále sledujeme trendy v oblasti Business Intelligence, abychom nabízeli kvalitní služby efektivně a profesionálně. Proto se naše portfolio nástrojů, se kterými pracujeme, rozrostlo o nováčka – Tabular Editor 3.


Špičkový Tabular Editor 3 je aktuálně nejlepším nástrojem pro vývoj a správu Power BI řešení. Naši konzultanti jej mají k dispozici na všech projektech.

Jedná se o robustní a flexibilní platformu, která významně zjednodušuje a urychluje práci s datovými modely v Power BI – snadno tak pro zákazníky můžeme nabízet ještě rychlejší a efektivnější řešení.

V čem je TE3 inovativní?

💡 Vylepšené uživatelské rozhraní a produktivita

Tabular Editor 3 se chlubí intuitivním a přehledným uživatelským rozhraním s funkcemi, které ve standardních nástrojích do Microsoftu nastavit nejdou vůbec, nebo velmi složitě.
Můžeme snadno vytvářet a upravovat datové modely, kontrolovat konzistenci dat a implementovat složitou business logiku. Díky tomu se naši konzultanti v modelech rychle zorientují a na složitých úkolech dokáží pracovat efektivněji.

💡 Pokročilé funkce a integrace

Široká škála pokročilých funkcí je navržena pro maximální flexibilitu a výkon. Mezi klíčové patří:

  • editování DAX metrik s našeptáváním intellisense,
  • analýza modelů,
  • možnost rychle prozkoumat data v kontingenčních tabulkách,
  • hromadné úpravy kódu DAX,
  • aktualizace modelů v Power BI service i po jednotlivých tabulkách
  • a mnoho dalších.

A pro opravdové experty je k dispozici automatizace opakujících se úkolů pomocí skriptování v C#.

Zdroj: https://docs.tabulareditor.com/?tabs=TE3

💡 Optimalizace sémantických modelů

Tabular Editor 3 poskytuje nástroje pro optimalizaci výkonu datových modelů. Pomocí vestavěných analytických nástrojů mohou naši konzultanti snadno identifikovat a odstranit úzká místa v datových modelech, což vede k rychlejším dotazům a hladšímu provozu.
Vestavěný DAX debugger pomáhá najít a odstranit chyby v kódu, což dál zvyšuje spolehlivost našich řešení.

💡 Dále, výše, rychleji

S příchodem Tabular Editor 3 do našeho arzenálu jsme schopni poskytnout našim zákazníkům ještě lepší a rychlejší služby. Zlepšuje naši produktivitu, zvyšuje kvalitu výstupů a poskytuje komplexní řešení i pro ty nejnáročnější požadavky.

Naší ambicí je na projektech implementovat nejlepší dostupné technologie. S Tabular Editor 3 jsme opět o krok blíže k dosažení našeho cíle – poskytovat našim zákazníkům nejkvalitnější datové služby a řešení na trhu.

Nakoukněte pod pokličku a poslechněte si náš podcast!

🎥 YouTube: www.youtube.com/@intecsdata

🎧 Spotify: bit.ly/3xxxGuV