Datový sklad pro každodenní Power BI reporting v oblasti retailu

Cíl projektu

Cílem projektu bylo vytvořit datový sklad on premise, jako základ pro Power BI reporting pro oblast prodeje společnosti FIXED, která se zaměřuje na vývoj, výrobu a distribuci mobilního příslušenství.

5

let spolupráce

1

datový sklad

1

komplexní reporting

10 let

historických dat v reportingu

Naše spolupráce je zaměřena na oblast sales a všechny související aktivity spojené s touto oblastí. Reporting zahrnuje sběr a analýzu prodejních dat z B2B prodeje, kde partneři nakupují zboží a průběžně poskytují informace o prodeji.

Tyto data se zpracovávají do reportingu pomocí ETL procesu, a to na denní bázi. Reporting zahrnuje také sledování a analýzu různých klíčových výkonnostních ukazatelů (KPI), jako jsou tržní hodnota, objem prodeje, marže a další.Použité technologie
Oborová řešení
Řešení

„Při vývoji se nám podařilo spojit výhody on-premise datového skladu a analytického modelu spolu s cloudovým reportingem v Power BI. Reporty jsou dostupné pro uživatele odkudkoliv a poskytují cenné informace o prodejích a aktuálních stavech skladů. Celá spolupráce se od začátku nese v přátelské atmosféře, a i díky aktivnímu zapojení zákazníka jsme schopni uživatelům doručovat kvalitní podklady pro denní rozhodování.“

~ Peter Nagy, Senior BI Consulatnt

Spokojený klient

Díky spolupráci s intecs využíváme každý den detailní reporting, který nám dává cenné informace o skladových zásobách zboží, vývoji jednotlivých kategorií/produktů a mnoho dalšího.

Do reportingu vstupují také data o prodejích a skladech našich partnerů, což nám umožňuje rychleji reagovat na potřeby trhu a celkově zlepšuje spolupráci s našimi B2B zákazníky. Nechybí ani evidence závazků a faktur.

Díky integrovaným předpovědím vývoje prodeje můžeme řídit oddělení retailu efektivněji s důrazem na populární produkty a trendy.

Ivan Škop

Senior Purchase Manager