Příběh Alexandry Profantové

Z korporátu do menší firmy jako Senior BI Consultant

Přečíst příběh

18 let v jedné firmě neznamená konec kariéry, naopak

Možná to znáte.

Děláte práci, která vás baví, naplňuje, ale prostředí větší firmy vás nepodporuje, nerozumí vám, je obtížné projít několika úrovněmi schvalování než se začne něco dít a vaše nadšení upadá.

Levá ruka neví co dělá pravá, všude je přítomná nepřirozená soutěživost a politika.

V nějaké chvíli pochopíte, že se nic v okolí nezmění a udělat změnu je pouze na vás.

To byl přesně můj případ, než jsem nastoupila do intecs. Pracovala jsem ve firmě, která se z menší firmy vypracovala na korporát s asi 1500 zaměstnanci. Celých 18 let nebyla nuda, růstem firmy vznikalo spoustu pracovních příležitostí a stačilo si vybrat. A já si vybrala – našla jsem hluché místo a vytvořila reportingové řešení, které se rychle ujímalo v různých odděleních, jak pro interní, tak pro externí využití.

Přes naplňující práci dodat lidem to co potřebují mi ale začal chybět zastřešující tým, podporující vedení, technologické zázemí a možnost odborně konzultovat nové způsoby implementací.

Vše jsem řešila samostudiem a objevováním nových možností bez firemní podpory.

Moje cesta v intecs

2017

Na pohovor s jednateli Radimem a Lubošem jsem se dostala na doporučení kamaráda, který už v intecs pracoval.

2018

Práce v konzultační firmě mi dala unikátní možnost nahlédnout do různých BI implementací, a mít tak přehled o způsobech práce v malých, středních i velkých firmách.

2019

Mým cílem nebylo vést tým, ale stát se ještě lepším technikem. V intecs mi dali příležitost rozvíjet se, aniž bych musela být manažer.

2020

Překvapil mě rozdíl mezi korporátními zvyklostmi a menší firmou jako je intecs. Všichni jsou na jedné lodi, majitelé naslouchají svým zaměstnancům, sám jednatel Luboš je mým mentorem.

2023

V intecs jsem samorost. Pracuju primárně sama a to mi vyhovuje. Kolegové za mnou chodí konzultovat svá řešení, abych jim dala poslední zpětnou vazbu, než je odešlou na klienta.

Na pohovoru mi díky větě „my jsme tady takoví normální“ došlo, že v intecs nebude korporátní politika, a že všichni budou pracovat, jak nejlépe umí.

Co mám na práci v intecs ráda

Kamarádské prostředí, vždycky můžu zaklepat na dveře kohokoliv, aniž bych měla hyperdůvod.

Protože často spolupracuji s jednatelem a obchodním ředitelem Radimem, na technické řešení problému se umím dívat businessovýma očima.

Neustále rostu z praxe. Se zákazníky konzultuji a konstruktivně kritizuju implementace jiných.

50 % mé pracovní agendy spolkne školení klientů, ale i kolegů v intecs. To mi pomáhá držet krok s aktuálním vývojem BI. Stojím si tak za tím, co zákazníkům nabízím.

BI už dobře rozumíte? Budete mít podobný příběh jako Peter.

Ze stážisty na Senior BI Consultanta

Peter Nagy
Senior BI Consultant
Celý příběh Petra