Senior BI Consultant

Řídí se váš mozek daty a chcete svými znalostmi pomáhat úspěšným firmám v rozhodování?

V intecs máme desítky klientů, kteří čekají na vaše konzultace v oblasti Business Intelligence.

Kdo je Senior BI Consultant v očích intecs?

Mix manažera s analytikem (nebo manažerky s analytičkou), který může vést tým lidí a zároveň se pravidelně noří do dat. Kromě toho také:

 • denně pracuje s datovými sklady a ovládá reporting v Power BI,
 • zvládne vést tým lidí a nastavovat priority mezi více projekty,
 • pravidelně komunikuje se zákazníkem a dokáže mu svá doporučení srozumitelně vysvělit,
 • dokáže zkombinovat jednotlivé služby do výsledného řešení, které zákazníkům přinese nejlepší možný výsledek.

Co budete na pozici Senior BI Consultant dělat?

Vžijete se do situace klientů, navnímáte jejich služby a produkty, budete s klienty komunikovat a poté na základě dat navrhnete nejlepší možná řešení a zlepšení, nad kterými dosud možná ani nepřemýšleli.

Nehledáme někoho, kdo bude 24/7 zavřený v kanceláři u počítače. Očekáváme, že se sami budete hodně ptát a váš názor bude slyšet. Pro klienta budete autoritou, která své konzultace a doporučení staví na precizní datové analýze a dokáže je vyargumentovat. A když se něco nepovede, k problému se postavíte čelem a vyřešíte ho.

Zároveň proniknete do obchodního modelu intecs, budete rozlišovat malé a velké klienty a správně mezi ně dělit čas. Pokud uvidíte možnost, můžete zefektivnit také interní procesy.

V intecs zazáříte, pokud:

 • Dokážete projekty řídit i v angličtině na úrovni alespoň B1, ale nechceme certifikát. Potřebujeme, abyste dokázal/a plynule řešit s klienty odbornou problematiku. Na callech, v e-mailech i osobně.
 • Máte hluboké znalosti v datové analytice, principu datového modelování a reportingu a neustále na svých dovednostech pracujete (tohle je pro nás opravdu důležité, hledáme někoho, kdo si zakládá na dobře zpracovaných a odreportovaných datech i vlastních zkušenostech).
 • Máte povědomí o SQL, DAX, vizualizaci a nástrojích pro práci s daty.

Co vám nabídneme?

 • 5 týdnů dovolené.
 • Opravdu flexibilní pracovní dobu a libovolný homeoffice (klidně i z druhé půlky země), pokud se alespoň jednou týdně uvidíme v kanceláři.
 • Spolupráci s více než deseti seniorními BI Data Engineery a BI Specialisty, od kterých se můžete učit.
 • Proplacená školení, certifikace nebo konference, díky kterým budete růst v profesním i osobním životě. Potkáte se tam s oborovými kapacitami, a kartička s logem intecs vám otevře dveře k networkingu s nimi – v poslední době například SQL Server Bootcamp.
 • Firemní mobil s tarifem a notebook, který využijete i pro osobní účely.
 • Místo mezi datově zapálenými kolegy, kteří si na nic nehrají. Lidskost, přátelskost a vtip jsou v intecs normální – vztahy pak můžete upevnit na každoměsíčním teambuildingu.
 • Stůl v našich kancelářích v nových výškových budovách na Šumavské 524/31 s překrásným výhledem na Brno.
 • Pravidelné firemní snídaně, jazykové kurzy, MultiSport kartičku a další benefity

S kým se budete potkávat

Práce s daty a tabulkami zahrnuje vše, co mě vždy bavilo – trochu hraní, trochu kódování. Mnoho malých výzev a příležitost být vším – vývojářem, analytikem, vědcem, architektem a v jistém smyslu i umělcem.

Alexandra Profantová
Senior BI Consultant

Baví mě, když dokážeme spojit naše složitá technická řešení do jasných a přehledných výstupů, která nasměrují klienty ke správnému rozhodnutí v podnikání. Nabízíme jim pohled, který si dosud nedokázali představit.

Jakub Šmerda
Senior BI Consultant

Intecs pro mě znamená skvělý kolektiv a zajímavou práci s daty v BI. Toto řešení navíc představuje spojení mých dvou koníčků – matematiky a programování. Jsem rád, že se jim takto můžu věnovat naplno.

Peter Nagy
Senior BI Consultant

Práce s daty v BI se stala před několika lety součástí mého života. V intecs jsem využil příležitost ke zdokonalení, překonávám nové výzvy a vím, že tohle mne bude naplňovat i roky následující.

Jakub Kmeť
Senior BI Consultant

Práce v intecs mi dává smysl v tom, že ukazujeme klientům nové způsoby k pochopení firemních dat. Oblast datové analýzy a vizualizace mne naplňuje, stejně jako sdílení zkušeností v rámci týmu.

Niels Verschatse
Senior BI Consultant

Vždy jsem chtěl věci dělat správně, hledat efektivní řešení, být vstřícný k zákazníkům, rozumět jejich potřebám a tvořit datové sklady, které šlapou jako hodinky. V intecs jsem všechno tohle našel.

Jiří Klimeš
Senior BI Specialist

Analytik je něco jako datový detektiv, a investigace může být pořádná zábava. Obzvlášť, když se následně zpracované informace přeskládají do rozumného modelu, který pochopí každý. Jsem rád, když dávám datům smysl.

Jan Richter
Senior BI Consultant

Práce v intecs mě baví, protože můžu nahlédnout do top společností téměř ze všech odvětví, analyzovat jejich datové bolesti a podílet se na tvorbě řešení. To pak zpracuje reporty důležitých dat pro ovlivnění firemního rozvoje a růstu.

Martin Dráb
BI specialist

Intecs pro mě především představuje společnost skromných a chytrých kolegů, jejichž pohonem je touha najít v datech obohacující informace a přijít s funkčním a dlouhodobým řešením pro každého zákazníka.

Barbora Pokorná
BI specialist

Vždy mě bavila práce s daty a hledání řešení nejrůznějších logických či technických problémů. Přesně o to nemám při své práci nouzi. Ať už řeším “velkou” aplikaci pro zákazníka, nebo jen konzultuji jednoduchý skript pro některého z kolegů.

Zbyněk Sailer
BI data engineer

Jak se dá orientovat v obrovském množství firemních dat od klientů? V intecs jsem využila nabídnutou šanci naučit se najít v nich to podstatné, nastartovat svoji kreativitu i detektivní mysl, a teď mi už nic neunikne.

Erika Čvandová
BI specialist

Od doby, kdy jsem součástí intecs, jsem propadla datům a datové analytice. Moje kreativní duše dostává prostor při tvorbě elegantních reportů, v nichž klient snadno najde informace, které dosud postrádal.

Jana Prchlová
BI specialist

Pro jaké klienty pracují naši konzultanti

„Po intecs jsme požadovali nasazení Power BI pro analýzu a reporting...“
Jan Kadlec
BI / DWH Manager
„Potřebovali jsme usnadnit práci obchodníkům při kontaktu se zákazníkem...“
Tomáš Pitelka
Innovation Manager
„Špatná rozhodnutí při řízení firmy nesou velké ztráty a zbytečné náklady...“
Pavel Šustek
CFO
„Díky intecs se konečně můžeme přesně rozhodovat s využitím moderních analýz...“
Martin Rogozný
CIO

Máte pocit, že k nám zapadnete?

Máme radost
1

Pošlete nám svůj životopis, a to i v případě, že vám některá znalost chybí. Zastáváme totiž teorii learning-by-doing.

2

My se potom co nejdříve ozveme a když to klapne, setkáte se u nás ve 20. patře s výkonným ředitelem Lubošem Bednářem a HR manažerkou Janou Jedelskou – dáte si kávu nebo čaj, povíte si o vzájemných představách a pracovních zkušenostech.

3

Pokud to na obou stranách bude rezonovat, čeká vás druhé kolo se seniorním kolegou nebo vedoucím projektu.

Věra Špičáková
Operations & HR Assistant

Jsem Věra a starám se o nábor a zaměstnanců.

Potřebujete si něco ujasnit? Napište mi nebo zavolejte, ráda odpovím.