Příběh Martina Drába

Dnes už jsem spíš manažer, ale stále mám prostor na vývoj

Přečíst příběh

Pracuju v intecs víc jak 4 roky a mám čím dál větší chuť se zlepšovat

Od vývoje jsem se posunul k tvoření a řízení procesů.

Zavádím agilní řízení do projektů nejen pro klienty, ale i pro náš vlastní interní vývoj. S kolegy, ale i se zákazníky musím být v úzkém kontaktu, abych přesně pochopil, co k práci potřebují, abych dokázal zefektivnit proces vývoje.

Do intecs jsem nastoupil jako junior a vyrostl jsem spolu s intecs. Zažil jsem všechny pozice ve vývoji a tak dokázal vnímat změny, které růst přináší. Teď, jako senior mám příležitost zlepšovat běh celé společnosti.

Přehrát medailonek

Moje cesta v intecs

2019

Studoval jsem finance, ale po čase mě obor přestal bavit. Na přednášce jsem viděl jednatele intecs Radima Hampela a došlo mi, že finance můžu dělat i skrze data a spojit, čemu rozumím s tím, co mě baví.

2019

Inspirovaný přednáškou a použitými technologiemi jsem se přihlásil na pohovor, vzali mě. Nastoupil jsem jako Junior Data Engineer. V intecs jsem načerpal zkušenosti, které mi pomohly při diplomové práci, která byla na téma business intelligence a reportingu

 

2020

Power BI mě začalo zajímat víc, než Data Engineering a postupně jsem samostatně pracoval na čím dál větších zadáních. Postupem času mě povýšili na mediorní pozici – BI Specialist a díky tomu jsem zjistil, že umím dobře komunikovat se zákazníky, a baví mě projektové řížení.

2022

Po třech letech v intecs jsem se vypracoval na pozici Senior BI Consultant a kromě péče o několik velkých i menších projektů jsem se dostal k vedení vlastního týmu. Projektové řízení, zejména to agilní, je oblast, která mě velmi zajímá a proto jsem absolvoval kurzy a certifikace v této oblasti.

 

2023

Mimo vedení projektů a týmu, zavádím agilní metodiku do klientských i interních projektů. Ačkoli sedím spíše na manažerské židli, dokážu si najít prostor na vývoj, abych udržel krok s novinkami z oboru.

V intecs mám prostor věnovat se věcem, které mě baví a dávají mi smysl. Ačkoliv se to může zdát jako velká zodpovědnost, tak vím, že mi naše vedení vždycky kryje záda a cítím jejich podporu.

Co mám na práci v intecs rád

Možnost nastavit si vlastní kariérní cestu. Věnovat se tomu, co chci doopravdy dělat a ze strany vedení je mi to umožněné.

 

Párkrát za kariéru v intecs jsem zjistil, že se chci věnovat nečemu trochu jinému, než byla má tehdejší náplň – například jsem zjistil, že Power BI mě baví víc, než data engineering, nebo že řízení projektů je pro mně víc přirozené, než vývoj. S vedením jsem přebral své pocity, názory a ambice a jakmile přišla vhodná příležitost, byla mi nabídnuta.

Vedení ve mě má důvěru a umožňuje mi věnovat se oblastem, ve kterých jsem cítil, že se chci rozvíjet. Dostal jsem maximální podporu, abych se ve své nové pracovní náplni cítil co nejvíc komfortně.  

BI už dobře rozumíte? Budete mít podobný příběh jako Ondřej.

Jako konzultanta mě neomezuje jedna oblast, projekt nebo firma

Ondřej Barták
Senior BI Consultant
Celý příběh Ondřeje