Příběh Eriky Čvandové

Samostudiem k pozici BI Specialistky

Přečíst příběh

Cesta za vysněnou prací může začít kurzem Pythonu

Před intecs jsem pracovala jako projektová manažerka na jednom z ústavů Akademie věd a potřebovala jsem změnu. 

Kurz Pythonu a samostudium SQL a datové analýzy mě přesvědčili, že „datová“ kariérní cesta bude ta správná cesta. Když jsem v roce 2021 nastupovala do intecs, lehce nervózní jsem si sotva představila, jak bude moje práce vypadat.

Realita předčila očekávání. V intecs na mě čekala různorodá práce, neustálá možnost učit se novým věcem, přátelská atmosféra a podporující vedoucí.

Dnes jako medior BI Specialistka spolupracuji na několika různě velkých projektech řešení datových skladů. U některých projektů komunikuji se zákazníkem napřímo a navrhuji vlastní řešení, vždy však mám podporu projektových vedoucích a kolegů, se kterými můžu situaci konzultovat. Rostu postupně bez tlaku ze strany vedení. Tempo si určuji sama a můžu se vzdělávat a rozvíjet v oblastech, které zrovna potřebuji. 

Přehrát medailonek

Moje cesta v intecs

2020

Absolvovala jsem kurz Pythonu a ve volném čase studovala SQL a jak analyzovat data. To všechno při práci projekťačky na Akademii věd.

2021

S pocitem, že kariérní cesta za daty je ta pravá, jsem se přihlásila na pozici Junior BI Specialisty do intecs. Vzali mě! Protože šlo o moji první práci v tomto oboru, nevěděla jsem, co očekávat.

2022

Jako junior jsem se musela vše učit od základů, ale už po několika měsících v intecs jsem si byla jistější v kramflecích – a to především díky skvělému vedoucímu a týmu kolegů, kteří mi byli k ruce kdykoliv jsem potřebovala.

2023

Na přelomu roku 2022–2023 mi s projektem, který bral téměř 100 % mé pracovní kapacity, začali pomáhat kolegové a já tak měla prostor pracovat na několika dalších menších projektech zároveň. Každý z nich je spojený s jinou technologií, což mi přináší hodně nových zkušeností.

Realita práce s daty předčila mé očekávání. Nejvíc se mi líbí, jak je různorodá.

Co mám na práci v intecs ráda

Možnost vyzkoušet si nové věci a příležitosti u klientů z nejrůznějších oborů. A když mám pocit, že je to ještě „vyšší dívčí“, můžu se spolehnout na svůj tým a dát hlavy dohromady.

Atmosféru a vztahy s kolegy. Trávíme spolu čas i mimo kancelář. 

 

Spolehnutí se na seniornější kolegy. Kdykoliv potřebuji s něčím poradit, vždycky jsou mi k dispozici a rádi pomohou. Ochotně navíc sdílí svoje know-how.

Spolupráci napříč týmy, můžeme totiž sdílet svoje zkušenosti a konzultovat, když si třeba nevíme rady.

BI už dobře rozumíte? Budete mít podobný příběh jako Martin

Pracuju v intecs víc jak 4 roky a mám čím dál větší chuť se zlepšovat

Martin Dráb
Senior BI Consultant
Celý příběh Martina