BI Data Engineer

Rozumíte tomu, jak datové sklady mohou zajistit vyšší efektivitu organizace nebo snížit provozní náklady?

V intecs máme desítky klientů, kteří čekají na vaše konzultace v oblasti Business Intelligence.

Kdo je BI Data Engineer v očích intecs?

 • Na otázku: „Co umíš?“ ihned odpoví: „Psát scripty v SQL.“
 • Většinu dne přemýšlí jak integrovat a transformovat data, aby výsledné řešení bylo efektivní.
 • Orientuje se v jednotlivých službách intecs (především pak v datovch skladech), aby dokázal zpracovat požadavky nejrůznějšího druhu.
 • Nechce rutinu, rád se vzdělává a nahlíží do různých businessových oblastí.
 • Umí být sám svým pánem – hlídat si termíny a rozvrhnout čas mezi zákazníky.

Co budete na pozici BI Data Engineera dělat?

Nejčastěji budete vyvíjet a navrhovat Data Warehouse pro zákazníky z celého světa postavených na Microsoft Azure nebo Keboola. Někdy přijde požadavek na rozšíření datového skladu, jindy dostanete příležitost postavit sklad od nuly.

Budete psát SQL dotazy, vytvářet ETL pipeliny, skripty nebo funkce (třeba v Pythonu).

Jako BI Data Engineer budete pracovat na více projektech pro odlišné klienty. Protože co projekt, to jiná práce, nahlédnete do chodu různých businessů. Neustále se tak budete dozvídat něco nového a rozvíjet se.

Komunikovat budete s klientem a kolegy v interním týmu – nejvíce s BI specialistou, kterému budete chystat data do reportů.

V intecs zazáříte, pokud umíte:

 • SQL. Nezáleží na tom, zda s dotazovacím jazykem pracujete rok nebo pět – důležité je, do jaké míry ho ovládáte. Budovat architekturu projektu však umět nemusíte, o tu se postará kolega Senior BI Specialista.
 • Komunikovat v angličtině, bez ní se u nás neobejdete. Nemusíte být žádný rodilý mluvčí, odprezentovat navržené řešení klientům byste však měl/a bez problému zvládnout.
 • Plusové body pak získáte, pokud programujete v Pythonu nebo C# / do jaké míry nám klidně napište. 
 • Radost nám uděláte i pokud víte, co znamená ETL, tedy jak natáhnout data do systému, ty pak transformovat a naloudovat do warehousu.

Co vám nabídneme?

 • 5 týdnů dovolené.
 • Opravdu flexibilní pracovní dobu a libovolný homeoffice (klidně i z druhé půlky země), pokud se alespoň jednou týdně uvidíme v kanceláři.
 • Spolupráci s více než deseti seniorními BI Data Engineery a BI Specialisty, od kterých se můžete učit.
 • Proplacená školení, certifikace nebo konference, díky kterým budete růst v profesním i osobním životě. Potkáte se tam s oborovými kapacitami, a kartička s logem intecs vám otevře dveře k networkingu s nimi – v poslední době například SQL Server Bootcamp.
 • Firemní mobil s tarifem a notebook, který využijete i pro osobní účely.
 • Místo mezi datově zapálenými kolegy, kteří si na nic nehrají. Lidskost, přátelskost a vtip jsou v intecs normální – vztahy pak můžete upevnit na každoměsíčním teambuildingu.
 • Stůl v našich kancelářích v nových výškových budovách na Šumavské 524/31 s překrásným výhledem na Brno.
 • Pravidelné firemní snídaně, jazykové kurzy, MultiSport kartičku a další benefity

S kým se budete potkávat

Práce s daty a tabulkami zahrnuje vše, co mě vždy bavilo – trochu hraní, trochu kódování. Mnoho malých výzev a příležitost být vším – vývojářem, analytikem, vědcem, architektem a v jistém smyslu i umělcem.

Alexandra Profantová
Senior BI Consultant

Baví mě, když dokážeme spojit naše složitá technická řešení do jasných a přehledných výstupů, která nasměrují klienty ke správnému rozhodnutí v podnikání. Nabízíme jim pohled, který si dosud nedokázali představit.

Jakub Šmerda
Senior BI Consultant

Intecs pro mě znamená skvělý kolektiv a zajímavou práci s daty v BI. Toto řešení navíc představuje spojení mých dvou koníčků – matematiky a programování. Jsem rád, že se jim takto můžu věnovat naplno.

Peter Nagy
Senior BI Consultant

Práce s daty v BI se stala před několika lety součástí mého života. V intecs jsem využil příležitost ke zdokonalení, překonávám nové výzvy a vím, že tohle mne bude naplňovat i roky následující.

Jakub Kmeť
Senior BI Consultant

Práce v intecs mi dává smysl v tom, že ukazujeme klientům nové způsoby k pochopení firemních dat. Oblast datové analýzy a vizualizace mne naplňuje, stejně jako sdílení zkušeností v rámci týmu.

Niels Verschatse
Senior BI Consultant

Vždy jsem chtěl věci dělat správně, hledat efektivní řešení, být vstřícný k zákazníkům, rozumět jejich potřebám a tvořit datové sklady, které šlapou jako hodinky. V intecs jsem všechno tohle našel.

Jiří Klimeš
Senior BI Specialist

Analytik je něco jako datový detektiv, a investigace může být pořádná zábava. Obzvlášť, když se následně zpracované informace přeskládají do rozumného modelu, který pochopí každý. Jsem rád, když dávám datům smysl.

Jan Richter
Senior BI Consultant

Práce v intecs mě baví, protože můžu nahlédnout do top společností téměř ze všech odvětví, analyzovat jejich datové bolesti a podílet se na tvorbě řešení. To pak zpracuje reporty důležitých dat pro ovlivnění firemního rozvoje a růstu.

Martin Dráb
BI specialist

Intecs pro mě především představuje společnost skromných a chytrých kolegů, jejichž pohonem je touha najít v datech obohacující informace a přijít s funkčním a dlouhodobým řešením pro každého zákazníka.

Barbora Pokorná
BI specialist

Vždy mě bavila práce s daty a hledání řešení nejrůznějších logických či technických problémů. Přesně o to nemám při své práci nouzi. Ať už řeším “velkou” aplikaci pro zákazníka, nebo jen konzultuji jednoduchý skript pro některého z kolegů.

Zbyněk Sailer
BI data engineer

Jak se dá orientovat v obrovském množství firemních dat od klientů? V intecs jsem využila nabídnutou šanci naučit se najít v nich to podstatné, nastartovat svoji kreativitu i detektivní mysl, a teď mi už nic neunikne.

Erika Čvandová
BI specialist

Od doby, kdy jsem součástí intecs, jsem propadla datům a datové analytice. Moje kreativní duše dostává prostor při tvorbě elegantních reportů, v nichž klient snadno najde informace, které dosud postrádal.

Jana Prchlová
BI specialist

Pro jaké klienty pracují naši konzultanti

„Po intecs jsme požadovali nasazení Power BI pro analýzu a reporting...“
Jan Kadlec
BI / DWH Manager
„Potřebovali jsme usnadnit práci obchodníkům při kontaktu se zákazníkem...“
Tomáš Pitelka
Innovation Manager
„Špatná rozhodnutí při řízení firmy nesou velké ztráty a zbytečné náklady...“
Pavel Šustek
CFO
„Díky intecs se konečně můžeme přesně rozhodovat s využitím moderních analýz...“
Martin Rogozný
CIO

Máte pocit, že k nám zapadnete?

Máme radost
1

Pošlete nám svůj životopis, a to i v případě, že vám některá znalost chybí. Zastáváme totiž teorii learning-by-doing.

2

My se potom co nejdříve ozveme a když to klapne, setkáte se u nás ve 20. patře s výkonným ředitelem Lubošem Bednářem a HR manažerkou Janou Jedelskou – dáte si kávu nebo čaj, povíte si o vzájemných představách a pracovních zkušenostech.

3

Pokud to na obou stranách bude rezonovat, čeká vás druhé kolo se seniorním kolegou nebo vedoucím projektu.

Věra Špičáková
Operations & HR Assistant

Jsem Věra a starám se o nábor a zaměstnanců.

Potřebujete si něco ujasnit? Napište mi nebo zavolejte, ráda odpovím.